Przedstawiamy nową wersję systemu rezerwacji miejsc na Futerkon 2024.

W tym roku rezerwacja będzie podzielona na 3 fazy:

  • Faza rejestracja kont

Rozpoczynamy 13 kwietnia o 20:00.

W tej fazie możesz założyć konto, na spokojnie wypełnić wszystkie pola w profilu jak i  uzupełnić informacje oraz zaakceptować regulamin.

Nie musisz się spieszyć! W dalszych krokach nie ma znaczenia, który masz numerek. No, chyba że zależy Ci na konkretnym i jest to pewnego rodzaju wyścig.

Przeczytaj dokładnie wszystkie pola! Na tym etapie masz możliwość wyboru rozmiaru koszulki konwentowej lub diety. W pośpiechu łatwo zapomnieć o uzupełnieniu tych danych, a możesz mieć to z głowy już teraz. Od razu możesz także zapisać się na dodatkowo płatne punkty programu.

Pamiętaj aby dane osobowe wypełnić zgodnie z prawdą, gdyż będą one weryfikowane z twoim dokumentem tożsamości podczas rejestracji w pierwszym dniu konwentu. Osoby, które podadzą nieprawdziwe dane nie będą wpuszczone na konwent, bez możliwości zwrotu pieniędzy.

  • Faza rezerwacji pokoi:

Rozpoczynamy 27 kwietnia o 20:00.

Do drugiej fazy mają dostęp wszyscy zarejestrowani uczestnicy. Każdy z Was otrzyma o godzinie rozpoczęcia tej fazy indywidualny link do nowego systemu rezerwacji. Będzie on dostępny w aplikacji konwentowej. Link zaszyty jest pod guzikiem który wygląda tak (jest on na stronie Panel Uczestnika jak również na stronie Lista Miejsc oraz w bocznym menu):

W tej fazie możesz zarezerwować pokój. Rezerwujesz cały pokój, do którego później możesz zaprosić swoich znajomych. Osoba, która zarezerwuje pokój w tej fazie automatycznie zostaje sponsorem.

W momencie jak zajmiesz pokój, nie możesz go zmienić do momentu opłacenia.

Jeśli klikniesz na pokój już zajęty, trafisz do kolejki oczekujących. Możesz zmienić pokój na wolny lub zostać w kolejce, licząc na to, że pokój się zwolni. Po opłaceniu pokoju przez osobę zajmującą, kolejka oczekujących zostaje usunięta.

Jeśli udało Ci się zarezerwować pokój, masz 72 godziny na opłacenie swojej akredytacji oraz opłaty sponsorskiej. W momencie dokonania wpłaty zostajesz “właścicielem” pokoju i to ty decydujesz o dostawkach.

Po opłaceniu akredytacji sponsorskiej, zostanie samoczynnie nałożone hasło na pokój, który rezerwujesz. Twoi znajomi mogą dołączyć do Ciebie za pomocą przypisanego hasła. Hasła na wszystkich pokojach wygasną 18 maja.

Jeśli nie zdążysz opłacić akredytacji, system automatycznie zwolni pokój oraz przypisze do niego następną osobę z kolejki.

Każda osoba z twojej ekipy wchodząca do pokoju zablokowanego hasłem ma 72 godziny na opłacenie akredytacji. Dołączając do pokoju dalej będzie możliwość wybrania akredytacji sponsorskiej aby wesprzeć konwent, jednak nie będzie ona wymagana do dołączenia na tym etapie.

W tej fazie dostępna pula pokoi jest ograniczona do 50. Po wyczerpaniu puli, rezerwacja pokoi zostaje wyłączona. Wprowadziliśmy to ograniczenie, aby uniknąć sytuacji kiedy przed startem rejestracji dla zwykłych uczestników wszystkie pokoje są już zajęte przez sponsorów.

  • Faza rezerwacji miejsc:

Rozpoczynamy 11 maja o 20:00.

Do tej fazy mają dostęp wszyscy zarejestrowani uczestnicy. Podobnie jak w drugiej fazie, każdy z Was otrzyma indywidualny link do systemu rezerwacji o godzinie rozpoczęcia. Będzie on dostępny w aplikacji konwentowej. Link zaszyty jest pod guzikiem który wygląda tak (jest on na stronie Panel Uczestnika jak również na stronie Lista Miejsc oraz w bocznym menu):

W tej fazie możesz zarezerwować miejsce. Rezerwujesz wtedy konkretne łóżko w konkretnym pokoju, dopisując się do wolnego miejsca. Dzięki temu każdy ma szansę pojechać, niezależnie od tego czy ma ekipę czy nie.

Po 18 maja dostępne będą również niezajęte miejsca z pokoi zajętych w fazie rezerwacji pokojów.

Po zarezerwowaniu miejsca masz 72 godziny na opłacenie akredytacji. Jeśli chcesz wesprzeć konwent – możesz wybrać akredytację sponsorską, jednak nie jest to obligatoryjne 😉

Jeśli nie zdążysz opłacić, system automatycznie zwolni miejsce, natomiast Ty stracisz możliwość rezerwowania pokoi na 24 godziny.

Dodatkowe informacje:

Płacisz PO zajęciu miejsca, nie przed.

W systemie rejestracji kont nie wybierasz pakietu, to następuje po zajęciu pokoju/miejsca

Dalej możesz być sponsorem po 11 maja, dostając uprawnienia sponsora – poza opcją rezerwacji pokoju i nadawania hasła na niego.

Jeśli nie uda Ci się zarezerwować pokoju jako 1 w kolejce, możesz być w kilku kolejkach na raz do innych pokoi.

W momencie jeżeli nie załapiesz się na pokój w fazie 2, dalej masz możliwość rezerwacji miejsca w fazie 3.

W momencie, gdy otrzymasz hasło od właściciela pokoju, możesz zająć miejsce w pokoju, wybierając Akredytację Zwykłą lub Sponsorską i dokonując płatności. Pamiętaj jednak, że jeżeli tego nie zrobisz w ciągu 72 godzin, zostaniesz usunięty z pokoju i zostanie na Ciebie nałożona blokada możliwości rezerwacji przez system na 24 godziny.